Akcja "Kącik Wędrującej Książki"

W dniach 02.03-31.03.2023 w naszym przedszkolu będzie można korzystać z utworzonego „Kącika Wędrującej Książki”.

Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród naszych dzieci, rozwijanie ich wyobraźni oraz zachęcanie rodziców do codziennego czytania swoim dzieciom.

ZASADY KORZYSTANIA Z KĄCIKA:

1. Kącik będzie znajdował się w szatni naszego przedszkola.
  2. W kąciku będą znajdować się książki o różnej tematyce, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
  3. Każdy będzie mógł podejść do kącika i sprawdzić czy znajduje się tam książka warta obejrzenia i przeczytania.
  4. Dbamy o ład i porządek na półkach z książkami.
  5. Książki będzie można wypożyczać w poniedziałki i czwartki w godz. 14.00-17.00 u Pani Izy Utnickiej (grupa Biedronki) i Pani Anny Kasprzak (grupa Motylki).
  6. Wypożyczamy jedną  książkę na nie dłużej niż tydzień.
  7. Rodzic wypożyczając i oddając książkę będzie musiał podpisać się w specjalnie przygotowanym zeszycie.
  8. Książki zabrane do domu szanujemy i traktujemy z należytym szacunkiem!
  9. W razie przypadkowego zniszczenia książki, rodzic zobowiązany jest do naprawienia szkody.

Mamy nadzieję, że „Kącik Wędrującej Książki” sprawi dzieciom wiele radości i przyjemności, ale nauczy ich też odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Zachęcamy do korzystania z kącika!