Akcja Góra Grosza 2022

Nasze przedszkole bierze w tym roku udział w akcji charytatywnej Góra grosza. Jest to już XXII edycja. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1gr do 5zł) w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału, gdyż cel jest szczytny. Monety zbierać będziemy do 25.06.2022r. Plakat przypominający o akcji wisi już w przedszkolu, słoik który stoi poniżej czeka już na pierwsze monety. Poniżej zamieszczamy kilka szczegółowych informacji dotyczących akcji.

Cel Góry Grosza

Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. Około 70 tysięcy dzieci przebywających w pieczy zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Komu Udzielamy Wsparcia?

Z Waszą pomocą udzieliliśmy wsparcia dzieciom z różnych form pieczy zastępczej. Z każdym rokiem wzrasta liczba dzieci, które skorzystały z naszej pomocy. Szczegółowe informacje o tym, komu przyznano dotacje znajdziecie na stronie internetowej www.towarzystwonaszdom.pl